LIGHT WEIGHT

Opis technologii:

Inżynierowie z firmy VÖLKL stworzyli drogowskaz, wskazujący kierunek rozwoju dla wszystkich producentów nart. Przy projekcie V-Werks pracowali najlepsi specjaliści w branży. Ich celem było uzyskanie najwyższych mocy przy maksymalnie zredukowanej wadze, a wszystko to z największą precyzją i jakością wykonania. Technologia optymalizacji wagi i konstrukcji nart, dopracowana do perfekcji w laboratoriach zaczyna skutecznie przenikać do produkcji na szeroką skalę. Niska waga, przy zachowanych parametrach jezdnych w niesamowity sposób potęguje możliwości nart VÖLKL. Wszystko to zmniejsza zmęczenie i zwiększa radość z szalonych zjazdów.

ZALETY LEKKOŚCI NART VÖLKL
// zwiększona dynamika poprzez zwiększenie sztywności poprzecznej
// mniejsza bezwładność poprzez redukcję wagi
// szybsza reakcja i zwiększona manewrowość
// łatwiejsze prowadzenie nart = większe bezpieczeństwo
// mniejsze zmęczenie podczas jazdy

v-werks


3D.RIDGE

Opis technologii:

Ekstremalnie efektywna, ale i efektowna konstrukcja nart. Symbol współczesnej filozofii nart VÖELKLA. Ultracienka, trójwymiarowa i karbonowa konstrukcja z rdzeniem drewnianym. Na środku narty, w strefie wiązania, gdzie narta przenosi największe siły, drewniany rdzeń, wsparty ścianką boczną Sidewall.

Idąc w stronę przodów, tyłów i krawędzi, grubość rdzenia jest redukowana, a rolę zapewnienia sztywności i stabilności przejmuje karbonowa powłoka i tłumik drgań UVO. Taki kształt rdzenia, w połączeniu z nową geometrią, zmniejsza bezwładność narty w jej skrajnych miejscach oraz pozwala na harmonijny rozkład sztywności na całej długości narty. Dodatkową cechą, której nie sposób pominąć, jest fantastyczne czucie podłoża. Niska waga, przy zachowanych parametrach jezdnych, w niesamowity sposób potęguje możliwości tych nart. Dzięki zwiększonej sztywności poprzecznej zwiększamy manewrowość nart, wynikającą z błyskawicznej reakcji na impulsy, którymi narciarz steruje nartami. Ich dynamikę można porównać do lekkich samochodów sportowych z silnikami o dużych mocach

3dridge-01

3d-ridge


UVO – Ultimate Vibration Object

Opis technologii:

Genialna prostota i elegancja. Jedyny, skutecznie działający tłumik drgań, w przestrzeni 3D, w promieniu 360°. Wielokierunkowe tłumienie drgań uzyskano dzięki idealnemu dopasowaniu geometrii do profilu i konstrukcji oraz bardzo starannemu doborowi materiałów. Narty stały się niezwykle spokojne bez utraty swojej dynamiki. Korzyści dla narciarzy to: większa manewrowość, większa płynność jazdy i większa stabilność nart.

 


ROCKER

Opis technologii:

Konstrukcja Rocker panuje już we wszystkich rodzajach narciarstwa. Rocker zadomowił się na dobre we wszystkich nartach, które można spotkać we wszystkich zakątkach zaśnieżonych gór. Wymaga szczególnej troski w projektowaniu. Musi optymalnie wspomagać nartę freeridową, sportową, rekreacyjną czy juniorską. Rocker, jego kształt i wymiary muszą być starannie dobrane do pozostałych parametrów narty. Harmonijny rozkład sił, jaki uzyskano wzdłuż całej długości krawędzi oraz specjalnie adaptowana do nowego profilu geometria i konstrukcja, pozwoliły na uzyskanie niesamowitego rezultatu – nartę o niewiarygodnej, jak do tej pory, uniwersalności. Rocker pozwala na zmianę długości styku krawędzi nart ze śniegiem, w zależności od kąta ich zakrawędziowania oraz prędkości z jaką jedziemy. Narty z Rockerem posiadają dwie, trudne do pogodzenia cechy: łatwość skrętu narty krótkiej i stabilność, szczególnie przy dużych prędkościach, narty długiej.

freeski-rocker-icons-11-12-01


TECHNOLOGIA RDZENIA DREWNIANEGO

Opis technologii:

Drewno jak żaden inny materiał, zapewnia doskonałą transmisję sił sterujących na całą długość krawędzi narty.Naturalny, wzdłużny przebieg włókien drewna w rdzeniu narty, daje najlepszy przekaz sił sterujących, maksymalną kontrolę i komfort jazdy. Konstruktor, projektując rdzeń z drewna, może bardzo precyzyjnie uzyskać zamierzony przez siebie rozkład sztywności. Wielką zaletą drewna jest – podobnie jak w skrzypcach Antonio Stradivariego, jego niezmienna charakterystyka. Jest stała, nawet po tysiącach skrętów. Technologia ta, to 90 lat doświadczenia konstruktorów firmy VÖLKL.

Full Sensor WoodCore extraLIGHT – najwyższa moc przy maksymalnej redukcji wagi, a wszystko to z największą precyzją i jakością wykonania. Karbon, Aramid, Titanal i ultralekkie drewno topoli i paulowni. W strefach, które przenoszą najmniejsze obciążenia, dodatkowo odciążono je, drążąc wzdłużne, puste kanały.

Full Sensor Woodcore – wielowarstwowy drewniany rdzeń w całym przekroju narty, wykonany z najlepszych gatunków drewna topolowego, wzmocnionego w strefie montażu wiązań drewnem bukowym. Stosowany jest głównie w nartach dla zawodników, jak i sportowych nartach dla amatorów. Rdzeń występuje również, po zastosowaniu superlekkiego drewna paulowni, w wersji xtraLIGHT.

3D.Ridge Core – trójwymiarowy rdzeń drewniany z karbonową powłoką, wsparty ścianką Sidewall. Ekstremalnie lekka konstrukcja, zwiększająca efektywność nart.

Speedwall Multi Layer Woodcore – pełny rdzeń drewniany, wspierany ”wewnętrznym sidewallem”, wykonanym z twardszego drewna.

Multi Layer Woodcore – wielowarstwowy drewniany rdzeń występujący w połowie przekroju narty, wykonany z najlepszych gatunków drewna topolowego, wzmocnionego w strefie montażu wiązań drewnem bukowym. Rdzeń występuje również, po zastosowaniu superlekkiego drewna paulowni, w wersji xtraLIGHT.

Dual Woodcore – dwa odseparowane od siebie drewniane rdzenie połączone warstwą titanalu, umieszczone w centralnej części narty, usztywniają ją w skręcie, wielokrotnie zwiększając siłę trzymania krawędzi. Występuje również w wersji Special, rozciągniętej na całą długość narty.

Woodcore – w odróżnieniu od Dual Woodcore, pojedynczy drewniany rdzeń w środkowej części narty. Rdzeń Woodcore występuje w kilku odmianach: poszerzonej i wydłużonej na całą długość narty, wersji XTD. Po zastosowaniu superlekkiego drewna z paulowni, w wersji xtraLIGHT.

Composite Core – rdzeń z wysokiej jakości kompozytu stosowany w nartach dla początkujących i juniorów. Wykonany jest z wysoko zagęszczonej pianki poliuretanowej zbrojonej włóknem szklanym.


PERFECT SETUP

Opis technologii:

Dzieło doskonałe powstaje dopiero wówczas, gdy najlepsze komponenty zostaną ułożone w sposób idealnie do siebie pasujący i harmonijnie ze sobą współpracują. Ta zasada jest szczególnie ważna i przestrzegana przy konstruowaniu i produkcji nart w firmie VÖLKL.

1. Wybór najlepszych materiałów począwszy od rdzenia, laminatu górnej powierzchni, na ściankach bocznych i ślizgu kończąc.

2. Różne technologie  dopasowane do typu konstrukcji.

3. Optymalne dopasowanie długości do promienia skrętu  kosztem niezliczonej ilości prototypów.

4. Dobór harmonijnej sztywności narty zajmuje dekady, w efekcie czego uzyskuje się sprzęt, wspomagający narciarza w jeździe, a nie przeszkadzający, z którym trzeba walczyć.

5. Wiecznie sprężysty rdzeń drewniany – serce Vöelkla – indywidualnie dobrany do każdego modelu, w zależności od zakładanych obciążeń dynamicznych.

6. System wiązań – zapewnia przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort, ale również przekazuje siły sterujące narciarza bezpośrednio narcie. Unikatowa koncepcja dopasowania systemu wiązań do szerokości narty zapewnia perfekcyjne sterowanie każdym, modelem narty.

7. Rocker ułatwia jazdę, czyni narty wszechstronniejszymi, podnosi umiejętności narciarza na wyższy poziom. Skutecznie działa tylko wtedy, gdy jest dopasowany do danej sztywności i geometrii narty. Dział R&D Vöelkla lata poświęcił dla uzyskania idealnego rockera dla każdego z modeli.

8. Geometria – precyzyjna praca i setki analiz celem doboru wymiarów narty odpowiednich dla róznych długości w danym modelu. W efekcie łatwiejsze sterowanie nartą.

116011_406_racetiger_speedwall_sl_uvo_set-kopia

bez-nazwy-1

DALBELLO RACE SYSTEM

DRS to czysta precyzja ruchu przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technicznych. Anatomiczny kształt skorupy, oparty na bazie dwóch idealnie dopasowanych
elementów, zapewnia doskonałą stabilność oraz równowagę, co wpływa na znaczną poprawę dynamiki interakcji między narciarzem i nartą. Wynik: maksymalna moc transmisji przy zachowaniu stabilności, komfort oraz znakomita kontrola prędkości.

bez-nazwy-1-01

MADE IN GERMANY

Każdy z produktów VöLKL łączy w sobie najnowsze technologie i najwyższą jakość z bezgraniczną pasją do sportu. VöLKL reprezentuje doskonałą jakość produktów i niemiecką precyzję. Nie są to tylko słowne zapewnienia. VöLKL jako jedyny producent w dalszym ciągu produkujący narty w Niemczech, traktuje “Made in Germany” jako zobowiązanie do najwyższej jakości wykonania, jak i obietnicę jakości dla swoich klientów.

Macierzysta fabryka VöLKLa w Straubing w Bawarii jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkujących narty na świecie. Jest to miejsce, gdzie zaawansowane technologie zazębiają się z rzemiosłem, a innowacje łączą się z tradycją. To właśnie tam powstają narty dla zawodników Pucharu Świata, jak i narty do jazdy rekreacyjnej. Wszystko zależy od przysłowiowej setnej części milimetra, która robi różnicę między zwykłymi nartami a nartami VöLKL. Siłę napędową VöLKLa, poza innowacyjnością, jest zawodowe narciarstwo, zarówno narciarstwo alpejskie Pucharu Świata, a także profesjonalny freeskiing i snowboarding – VöLKL dotrzymuje kroku nowym zmianom w branży. Ale profesjonalni zawodnicy nie są jedynymi beneficjentami technologicznych rozwiązań marki – jest nim każdy użytkownik sprzętu VöLKL. Narty VöLKL zapewnią maksymalizację osiągnięć na stoku i fantastyczną zabawę na śniegu.